Sarışın Bayanlar için Makyaj Önerileri

Açık tenli ve sarışın bayanlar yüz şekillerine ve ten renkleri ile göz renklerine uygun renklerde ve tonlarda makyaj yaparak çok güzel ve şık bir görünüm elde edebilirler.

Sarışın bayan makyajı

Sarışın bayan makyajı

Doğal sarışınlar ve ten rengi çok açık, renkli gözlü kadınlar için gözlerde pembe, açık mavi, lila gibi sulu boya renkleri kullanılabilir. Ayrıca kahve ya da gri tonlarının yumuşak geçişleriyle uygulanmış, daha vurgulu bakışlar da elde edilebilir.

Klasik siyah eyeliner dışında sezonda sıkça karsılaşacağımız lacivert eyeliner bile olabilir. Tende çok açık renk bir fondöten ve pembe tonlarda allık ile yumuşak, masum bir ifade verilebilir. Gözlere sıcak kahvelerle derinlik verildiyse; açık tenlilerde boyna kadar uygulanmış, bütünüyle bronz görüntü yaratmak çok doğal durmaz. Yanaklardan alına doğru tenin baz renginin bir buçuk ton kadar koyusu bronz pudra ile ciltte oluşturulacak doğal sıcaklık hoş görünecektir.

Doğal bir ışıltı için;

Tende doğal ışıltıyı yakalamak için transparan ya da içinde pembelik olan kremsi yapıda hafif parlak ürünler kullanılmalı. Kaş altından başlayarak elmacık kemiğine doğru C harfi şeklinde gelerek bu bölgede ve göz pınarında aynı ürünle ufak bir dokunuş gözler birbirine çok uzak değilse mutlaka yapılmalı.

Dudaklar açık pembe tonlarda olabilir; gülkurusu, bebek pembesi bazen de sadece dudak renginin çok benzeri bir renk kullanılabilir. Biraz sıcaklık vermek için yine gözlerde kahverengi kullanıldıysa, dudakta açık kahve tonları kullanılabilir. Hatta iyice belirginleştirilmiş kirpikler ve tamamıyla transparan ten renginde bırakılmış gözlerle uyumlu olarak dudakta bordo ve koyu kırmızılar tercih edilebilir.

Kullanılmaması gereken renkler;

Sarışın kadınlar sarı ve sarı tonlarındaki renklerden kaçınmalıdır. Çünkü bu renkler özellikle tek başına kullanıldığında kişiyi hasta ve yorgun gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.