Saç kırıklarını önlemenin yolları

Saçlar hepimiz için çok önemlidir , ama dikkat etmezsek kırıklarla karşı karşıya kalırız.Size kırıkları önlemede yardımcı olacak birkaç ipucu vermek istiyorum.

Saç kırıklarının oluşmasını önlemek için saç türünüze uygun onarıcı saç bakım kremi kullanın. Saçlarınızı şampuanlayıp iyice duruladıktan sonra saç köklerinden başlayarak uçlarına doğru krem sürün. 5 dakika kadar bekleyip durulayın.

Saçlarınızı yıkadıktan sonra fazla suyu hafifçe sıkarak alın. Saçlarınızı havluyla nazik hareketlerle kurulayın. Saç kurutma makinesini 30 cm uzaktan tutarak saçlarınızı kurutun.

Saçlarınızda oluşan nem kaybı; saç uçlarının kırılmasına neden olur. Nem kaybının en önemli sebeplerinden biri ise yüksek ısıda kurutmaktır. Bu nedenle saçlarınızı yüksek ısıda kurutmayın.

Saç uçlarını nemlendirmek için durulmayan nemlendirici serumlardan faydalanın. Serumlar hem saçlarınızın elektriklenmesini hem de kırılmasını önleyecektir.

Saçlarınızı hafif nemliyken taramak kırılmalarını ve zarar görmelerini önler. Saç taramak; saç derisindeki kan akışını hızlandırıp saçların hızlı uzamasına da yardımcı olur.

Saç uçlarınızı 2 ayda bir kez kestirerek daha güçlü olmalarını sağlayabilirsiniz

Ayda bir kez saç uçlarınızı besleyecek, yoğun nemlendirme özelliği olan kozmetik ya da doğal bir maskeyi saçlarınıza uygulayın. güçlü olmalarını sağlayabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.