Saç Botoksu Nedir?

saç botoksuSaça da botoks yapılır mı diye sorduğunuzu duyar gibi oluyorum, ama evet saçlara da botoks uygulanarak saçlarınız daha güzel ve daha hacimli görünüyorlar. Saç botoksu ise saçlara keratin yüklenmesi işlemidir.Bu durumda öncelikle sizlerle keratinin ne olduğunu paylaşayım. Keratin dişlerde,tırnaklarda ve saçlarda bulunan bir proteindir ve saçın en dış tabakasında bulunan keratin protein lifleridenden oluşur.

Keratin saça parlaklık, elastikiyet, yumuşaklık ve güç sağlar. Yıpranan saçlarda zamanla kuruluk, pullanma,kırık ve kabarıklık gibi sağlıksız görünümler oluşur ve zamanla saçlar zayıf,sönük ve mat bir hal alır. Bu nedenle de sürekli işlem gören saçlarımızın zamanla yıpranmaması ve yıpranan saçların onarılması için saçlarımıza keratin bakımı yani saç botoksu yaptırmalıyız.Keratin bakımı saçlarda ki pullanmayı ve yıpranmayı gidererek saçların sağlıklı görünmesini sağlayarak saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır. Profesyonel saç botoksu kuaförlerde yaptırılabilir.

Saç botoksu yapımı:

Saç botoksu için öncelikle saçlar sodyum içermeyen şampuanla iki kez yıkanıp ,havlu ile nemi alınıyor. sonrasında ise saçlar tutamlara ayrılarak  keratin kremi her tutama yavaş yavaş uygulanıyor. Saçlara keratin sürülmesi tamamen bittikten sonra 30-40 dakika bu şekilde bekleniyor. Sonrasında  en başta saçımızın yıkandığı şampuanla saçlar bir kez daha yıkanıp,havlu ile nemi alınıyor.Sonrasında ise çok az miktarda keratin dolgu saç onarıcı serum saçlara sürülerek fırça ile hafif fön çeker gibi saçlar kurutuluyor.Sonrasında ise saçları ince tutamlar halinde düzleştirici ile düzleştiriyorlar . Bu şekilde yapılmasının sebebi ise keratini saçlara kilitlemek.Bu işlemden sonra 48 -72 saat saçınızı yıkamıyorsunuz, bu sürede keratin saça daha çok etki ediyor.Keratin bakımı sonrasında parlak,daha dolgun ve yumuşak saçlarınız olacaktır.

Keratin bakımı her saça aynı oranda etki etmez. Saçınız çok ince telli, işlem görmemiş sağlıklı bir saçsa bu bakım saçınızda ağırlaşma yapabilir. Keratin bakımı özellikle yıpranmış saçlarda daha iyi etki eden saçı toparlayan bir işlemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.