Rimel Nasıl Sürülür?

Rimel yani maskara nasıl sürülür

Hanımlar çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır sözünden yola çıkarsak,güzellik her hanımın bakımlı olmasını zorunlu kılıyor. Cildimize iyi bakacağız, makyajımıza özen göstereceğiz , tabi ki makyaj yaparken özellikle rimel kullanmak isteyen hanımlar bunu doğru bir şekilde sürmeliler.

Rimel sürmek özen isteyen, incelikli ve aynı zamanda makyajında en büyük tamamlayıcısı olan bir işlemdir. Doğru sürülen bir rimel ile gözleriniz ortaya çıkacak ve makyajınız daha çekici bir görünüm kazanacaktır.

Düzgün rimel sürmek, dağılmasını önlemek ve daha dolgun kirpikler elde etmek için maskara sürmenin püf noktalarını, Maskara “Rimel” Nasıl Sürülür? yazısıyla bir araya getirdik.Uzun ve dolgun kirpiklere doğru maskara uygulamaları ile sizde sahip olabilirsiniz.Bu gün sizlere seksi ve uzun kirpiklere sahip olmak için maskara sürme hilelerinden bahsedeceğiz.

Rimel (Maskara) uygularken dikkat edilecekler;

  • Doğru Maskarayı Seçme

Her şeyden önce ihtiyacınıza uygun maskara türünü seçmelisiniz. Yani kirpiklerinizin kıvrımlı ve dolgun mu veya uzun mu görünmesini istediğinizi düşünün. Ayrıca her marka farklı bir özellikte öne çıkabilir. Bu noktada araştırmak ve denemek daha çok önem kazanıyor.

Bir de tabii renk konusu var. Popüler seçenek gözlerin daha parlak görünmelerini sağladığı için siyah renktir. Ancak, sarı saçlarınız varsa, o zaman kahverengi maskara daha iyi bir seçenek olabilir.

Göz önünde bulundurulması gereken diğer önemli bir belirleyici faktör, suya karşı dayanıklılık özelliği. Gerçekten bütün gün bozulmadan kalmasını istediğiniz bir maskara olsa bile iyi karar vermeniz gerekiyor. Çünkü suya dayanıklı maskaraların kirpikleri fazla kurutma ve makyajı temizleme aşamasında zorlanmanıza sebep olma gibi ek özellikleri de bulunuyor.

  • Hazırlık

Makyaj uygulamasına başlamadan önce gözlerinizi hazırlamak gerekir. Her zaman temizlenmiş bir alanla işlemlere başlayın. Cilt üzerindeki yağ veya kir, daha başlamadan önce bile görünümünüzü bozabilir. Bu yüzden, gözlerdeki eski makyajın tüm izlerini kaldırdığınızdan emin olun ve bir tonik ve nemlendirici ile rutininizi takip edin.

Bir göz çevresi bazı gerçekten önemlidir, çünkü makyajınız için bir temel oluşturur ve eğer göz farı uygulayacaksanız, farın dayanıklılığını arttıracağı gibi deri katmanları arasına farın dolmasının da önüne geçer. Göz çevresi için kullandığınız nemlendiriciden sonra, göz kapaklarına baz uygulamanızı öneririm. Bu aşamadan sonra göz makyajı detaylarına girmeyeceğim. Bizim konumuz maskaranın uygulanması olduğu için o adımlara geçiyorum.

Mükemmel Rimel Nasıl Sürülür?

1. Adım: Kirpikleri Kıvırın

Özellikle kirpiklerinizin fazla düz ve kıvrık olmadığından şikayetçiyseniz bu adımı atlamamalısınız. Çünkü maskaranın ağırlığı ile kirpikleriniz aşağı doğru daha fazla eğilimlenebilir.

Eğer bir kirpik kıvırıcı kullanmak istemiyorsanız, her zaman rimel uygulayarak ve yukarı ve geri hala ıslak iken kirpikleri itmelisiniz. Ayrıca bu kirpikleri kırmaz emin olun ve daha çok kıvırın, ilk önce astar uygulayabilirsiniz.

2. Adım: Fazla Ürünü Sıyırın

Kirpiklerdeki topaklanmayı önlemenin en önemli kuralı maskara fırçası üzerindeki fazla ürünü nazikçe maskara tüpünün kenarına doğru sıyırmaktır. Bir de maskara fırçasını tüpün içine pompalama hareketini fazla yapmayın. Bu maskarayı fazlaca kurutacaktır.

3. Adım: Kirpiklere Uygulayın

Öncelikle kirpik diplerinden başlamalısınız. Bu kirpiklerin aşağı düşmemesi için hem bir destek oluşturacaktır hem de köklerde daha hacimli, dolgun bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Ardından uçlara doğru sürebilirsiniz.

4. Adım: Alt Kirpikler

Daha seyrek ve daha küçük olmaya meyilli olduklarından, alt kirpikler için tamamen farklı bir maskara da seçebilir veya daha küçük kıllara sahip bir fırça da kullanabilirsiniz. Ancak asla yoğun tutmayın buradaki maskara uygulamasını, biraz belirginleştirmek yeterlidir.

5. Adım: Kirpikleri Fırçalayın

Birbirine yapışan kirpikleriniz varsa veya üstünde maskara topakları varsa, bunları temiz bir maskara fırçası ile tarayarak giderebilirsiniz.

6. Adım: İkinci Kat

Maskara uygulamasını başka bir kat uygulayarak tekrarlayın. Bu, kirpiklerinize daha fazla hacim ve dolgunluk katacaktır.

7. Adım: Gerekirse Tekrar Kıvırma

Önce uyguladığınız maskaranın birkaç dakika kurumasına izin verin. Ardından kıvrılma için şimdi kirpik kıvırıcıyı tekrar kullanın. Bu adım isteğe bağlıdır.

Maskara-Rimel Sürmenin İpuçları:

  • Kıvrılmış kirpiklerin elde edilmesinin en iyi yolu, uygulamadan önce bir kez ve maskara kurutulduktan sonra da bir kez daha kirpiklerinizi kıvırmaktır.
  • Kirpiklerin daha fazla kalın görünmesi için, maskara uygulamadan önce kirpiklere bir kulak çubuğu yardımıyla bebek pudrası uygulaması yapılabilir.
  • Kirpiklere maskarayı tüpten çıkardıktan sonra tek sefer uygulamalısınız. İlk önce kirpikleri yukarı doğru kaldırarak kirpik diplerine uygulayın. Ardından aşağı doğru bakarak, kirpiklere aşağıdan yukarı doğru maskarayı sürün. Düşük kirpikler için sağdan sola, ardından soldan sağa zigzag hareketi yapın.
  • Ardından gözlerinizi geniş açın ve üst kirpiklerinizin ucuna tekrar maskara uygulayın. Kurumaya bırakın. Bitirdikten sonra, kökten kirpiklerinizin ucuna kadar tekrar uygulama yapın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.