Pürüzsüz Bacaklar için Yapılacaklar


Bakımlı ve güzel bacaklara sahip olmak için bacaklarınızın pürüzsüz görünmesi gerekir ve bunun için bacaklarınıza özen göstermelisiniz.Bacaklarınızın güzelli için doğru bakımları uygulamanız gerektiğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

Bacaklarınızın güzelliği için dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri tüylerden kurtulma yönteminiz  ve tercih ettiğiniz yolu doğru uygulamanızdır.Ayrıca bacaklarınızda ki tüyleri aldıktan sonra sıcak duş yapmayın ,güneşlenmeyin ve deodorantlardan uzak durun.

Eğer tüylerden kurtulmak için ağdayı tercih ediyorsanız ağdanın çok sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz.Ağdanın sıcaklığını ağdayı kullanmadan önce  elinizle mutlaka kontrol edin.Çok kısa tüyleri ağda ile almayın,ağda kullanmak için tüylerin uzamasını bekleyin ;aksi takdirde bacaklarınızda morluklar olacaktır.Ayrıca tüyleriniz uzunken ağda yaparsanız daha pürüzsüz bacakalara sahip olabilirsiniz.

Ağda yapmadan önce bacaklarınızı yıkayın,kurulayın ve nemlendirici bir krem sürün.Sonra pudra döküp bir süre bekleyin ve ağda yapacağınız yerlerin görüldüğünü daha iyiy göreceksiniz.

Ağdanın ılık olmasına özen gösterin ya da soğuk kullanılabilen ağdaları tercih edin.Ağda yaparken yanınızda mutlaka buz bulundurun biz kızarıklık ya da morluk durumunda hemen buz uygulayın.

Ağda biter bitmez bacaklarınızı soğuk su ile yıkayın ve mutlaka nemlendirici sürün.

Pürüzsüz bacaklar için öneriler

Bacak bakımı için herşeyden önce mutlaka yürüyüş ve spor yapmalısınız.Böylece bacak kaslarınızın beslenmesini sağlarsınız.

Bacaklarınız yorulduğu zaman dinlendirmelisiniz.Uygun bir yere uzanıp,bacaklarınız göğüs hizasında olmasını sağlayın.Ayağın altına çok yüksek olmayan bir yastık koyabilirsiniz.Bacaklarınızı teker teker havaya kaldırın elinizle aşağıdan yukarıya doğru kasları iyice sıkarak masaj yapın,ilk önce yumuşak olan kaslar masaj ilerledikçe sertleşecektir.

Bacaklarınızı mutlaka nemlendirin,bacaklarınızdan başlayp topuğa kadar kremleyin.Ayaklarınız terlediğinde mutlaka yıkayıp kurulayın.Aksi halde mantar olabilir ve istenmeyen kötü kokular oluşabilir.

Bacak   bakımında, yüzünüze kullandığınız nemlendirici ve tonikleri kullanınız. Eğer bacağınızın cildi pürtüklü ise bitkisel sütler ile daha güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bacaklarınız UV ışınlarına  özellikle yaz aylarında açıktır. Yüzünüze gösterdiğiniz özeni mutlaka bacaklarınızada göstermelisiniz. Kullanacağınız ürünlerin UV filtresi içermesi  gerekir.

 

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.