Kumrallar için makyaj Önerileri

Kumral saçlı ve açık tenli ya da orta koyulukta tenli bayanlar genellikle ela ya da kahverengi göze sahip olurlar.Kumral saçlı bayanlar için makyaj önerilerini anlatan uzmanlar Kumral bayanları açık ve koyu tenli olarak ikiye ayırırlar.

Kumrallar için makyaj

Kumrallar için makyaj

Kumral saçlı ve açık tenli bayanların seçimi doğal tonlardan yana olmalı , bunun yanında toprak renginin açık tonları, eflatun ile mavi gözlerinizi çok iyi vurgulayabilir, yine pembenin çeşitli tonları göz, dudak ve yanaklarınızda çok güzel görünüm verir, maskarada siyah tondan vazgeçmeyin ve dudaklarınıza şeffaf parlatıcı ile son dokunuşu yapabilirsiniz.

Kumral saçlı ve koyu tenli bayanlar, renk seçiminde toprak  renginin koyu tonları, zümrüt, bej, kahve, koyu gri renklerini kullanabilirsiniz. Bunlarla birlikte mercan rengi allık elmacık kemikleriniz için iyi bir seçimdir. Bunların yanında kullanılacak az bir bronzlaştırıcı sizin güneşte bronzlaşmış gibi görünmenizi sağlar. Sonrasında pembe ve şeftali tonlarındaki göz farı ile teninize mükemmel uyum sağlayıp göz çevrenizi aydınlatın, dramatik bakan göz için siyah eyeliner ile gözlerinizi belirgenleştirebilirsiniz, fakat tüm dikkatleri üzerine çekmek için dumanlı gözlerin tam anlamıyla mükemmel olacağı gerçek. Gelelim allığa, seçim yapamıyorsanız kolayı parmaklarınızla yanağınızı çimdikleyin ve oluşan kızarıklığa uygun bir renkte allık seçin.Koyu tenli kumral iseniz domates kırmızı ile açık pembe tonlarında rujları tercih edebilirsiniz.

Kumrallar  Makyaj yaparken hangi renklerden kaçınmalı?

Bunların yanında açık veya koyu kumral tene hiç uymayan turkuaz, içinde barınan sarı tonların hasta gibi görünüm vereceğinden zeytin yeşili, açık ten ve açık kumral saçlar için fazlaca göze batacağından dudaklara koyu kırmızı ruj, koyu kumral saçlarda hoş görünüm vermeyen şeker pembesi açık tenli kumral ve koyu tenli kumral bayanların kesinlikle kullanmaktan kaçınmaları gereken renklerdir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.