Kumral Bayanlar için Makyaj Önerileri

Kumral saç rengine ve orta koyulukta ten rengine sahip olan bayanların göz renkleri de genellikle ela  ya da kahverengi olmaktadır.İnsan ten rengi iki tip olur. Soğuk ve Sıcak renk tipi olmak üzere ikiye ayrılır. Kumral bayanlarda sıcak cilt tipine girmektedirler.

Kumralların makyajı

Kumralların makyajı

Fondöten : Markasına göre değişir ama kendi tipiniz renginde yani kumral tonlarında bir fondöten seçmelisiniz.

Allık : Kahve tonları ve gold kahve tonları allıklar sizin için uygundur. Yalnız Allık sürerken yüzünüzün şekli de önemlidir. Eğer düz ve uzun bir yüzünüz varsa biraz yana yani kulaklara doğru yatay şekilde süreniz gerekir. Eğer yuvarlak veya oval yüzünüz varsa yukarı doğru sürmeniz gerekir.Şeftali ya da yumuşak kahve, altın kahve tonları allıklar teninizle uyumlu olacaktır

Göz Farları :Kahve, Gold kahve, zeytinyeşili ve bu renkleri siyaha kombine edebilirsiniz. Yani smokey eyes sizin için geçerli. Bu şekilde kullandığınız takdirde hem göz renginiz ön plana çıkacak hem de daha çekici bir hava katacaktır.

Ruj : Parlak kahve renkleri, pembe kullanacaksanız bile üzerine kahverengi parlatıcı kullanabilirsiniz. Ayrıca şeftali, narçiçeği ya da açık kahve tonları tercih edilebilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.