Kızıl Saçlar için Makyaj Önerileri

Kızıl saçlara sahipseniz ya da saçlarınızı kızıl renge boyatmak istiyorsanız doğal güzelliğinizi vurgulamak istiyorsanız  makyajınıza dikkat etmelisiniz.Özellikle beyaz tenli bayanlara kızıl saç çok yakışır ve mutlaka doğru makyaj ile bütünlenmelidir.

 

Kızıl saçlar için makyaj

Kızıl saçlar için makyaj

 

Öncelikle fondöten seçiminden başlayalım. Makyajın alt yapısını oluşturan fondöten son derece önemli bir unsurdur. Kızıl saçlı bayanlar sarımtırak ve şeftali tonlarına sahip fondötenleri kullanmalılar.Kesinlikle kırmızı ve pembe bazlı fondötenleri  kullanmayın.

Makyajın en önemli detaylarından biri de  far kullanımıdır. Gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkartmak istiyorsanız , camel, bal rengi ya da altın tonlarını tercih etmelisiniz.

Rimel olarak ise kahverengi ya da mürdüm renkler kullanılmalıdır. Siyah rimel ve siyah göz kalemi kesinlikle sizin için değildir.

Allık seçimi de ise şeftali tonlarını kullanmalısınız.Kesinlikle bronz allık kullanmamalısınız.

Dudaklarınız için ruj seçiminde çok dikkatli olmalısınız.Çünkü bazı renklerin ton farkı olmasından dolayı ruj seçimi biraz zordur. Örneğin kırmızı rengi bazılarına çok yakışır ancak kırmızının farklı bir tonu kullanıldığı zaman kötü bir görünüm de elde edilebilir. Bu nedenle ruj seçiminiz için kendinize biraz vakit ayırıp istediğiniz rengin tüm tonlarını denemeli ve yüzünüze yakışanı seçmelisiniz. Eğer seçim yapmakta zorlanırsanız dudak renginize yakın rujları tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.