Kışın Cilt Bakımı


Cilt bakımı yılın her mevsiminde çok önemlidir.Cilt bakımı özellikle kış aylarında daha da önem taşır.Özellikle günümüzde cilt bakımı daha da önem kazanıyor.Çünkü stress,olumsuz hava koşulları,beslenme,güneş ışınlarının olumsuz etkisi ve kullandığımız kozmetik ürünleri cildimize zarar veriyorlar.Kış aylarında bu şartlara soğuk,rüzgar ve iç mekanlarda ısı farklılıkları ekleniyor.

Kış için cilt bakımı

 

Cilt temizliğiniz için yumuşak bir temizleyici seçmelisiniz:

Soğuk havalarda düzenli olarak  temizleyici kullanın. Soğuktan pul pul dökülen derideki kırmızılıkları  önlemek için her gece hassas ciltler için olan  yumuşak bir temizleyici uygulayın.

Mutlaka nemlendirici maske kullanın:

Nemlendirici maskeler  cildinize vitamin verir ve nem düzeylerini arttırır. Nemlendiricili  maskeler cildinize güzel bir parlaklık verecektir.

Antioksidan maddeler içeren bir krem kullanın:

Sabah temizliğinden sonra, Hint baharat zerdeçal ya da kurkumin (zerdeçal içinde aktif bir madde) içeren bir antioksidan jel veya krem kullanın. Bu cildinizi yenileyecektir.

Bol bol su tüketin:

Bol su tüketimi cildin elastikiyeti için gerekli. Ayrıca su vücut için bir mineral kaynağıdır. Ancak kış aylarında  genellikle su içme isteği azalıyor ve alışkanlık kazanmamış kişiler daha az su içiyor. Oysa sağlıklı bir cilt için günde 2,5- 3 L su içilmesi gerekiyor.Bu da cildinize nem sağlıyor.

Mutlaka güneş kremi kullanın:

SPF dendiğindeyani güneş kremi denildiğinde  aklınıza yazın kullandığınız, güneş kremleri geliyor olabilir. Fakat güneşin zararlı ışınları UV’ler kış aylarında da risktir. Özellikle kışın açıkta kalan yüzünüz bu ışınlardan oldukça etkilenir. SPF içerikli kremlerden kışın da kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece yüzünüzde oluşabilecek kırışıklıklar ve cilt kanseri riskini minimuma indirmiş olursunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.