İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak


Tüylerden kurtulma

Tüylerden kurtulma

Vücudumuzda bulunan kılların bazıları özellikle biz bayanların kabusu olu.Tabi bazı kıllar ise güzelliğimiz için önemlidir.Saçlar ya da kaşlar gibi.Ama istenmeyen tüyler kadınların her zaman canını sıkar.Bundan kurtulmak için bayanlar çeşitli yolları denerler.

Tüylerden kurtulma da yöntemler kısa etkili ve uzun etkili yöntemler diye ikiye ayrılır;

Kısa etkili tüylerden kurtulma yöntemleri:

Kılı kökünden almaz. Kıllar kısa sürede tekrar gözle görülür hale gelir. Jilet, ustura, tüy dökücü krem ve kozmetik ürünler yöntemlere örnek verilebilir.

Uzun etkili tüylerden kurtulma yöntemleri:

İstenmeyen tüylerden daha uzun süreli kurtulmanın yolu, kılı kökünden almaktır. Doğru yöntem uygulanırsa, tekrar kıl oluşumu, sağlıklı ve yetişkin bir insanda 4 haftayı bulacağı için uzun süre pürüzsüz bir cilt görüntüsü elde edilir.Episyon ve depilasyon yöntemleri uzun süre etkili olan yöntemlerdendir.

Epilasyon:

İstenmeyen tüylerin elektrik akımı kullanılarak yok edilme yöntemine epilasyon denir. Bu yöntemde kıllar kökünden alınır.Deri altına giriş vardır. Tüylerden kalıcı olarak kurtulacağı öngörülür. Lazer Epilasyon ,İğneli Epilasyon, Foto Epilasyon, Jelli Epilasyon bu yönteme örnek verilebilir.

Depilasyon:

İstenmeyen tüylerin geçici bir süre ile yok edilme yöntemine depilasyon denir. Kıl kökü ile birlikte alır, deri altına giriş yoktur. Sıcak ağda (sir ağda), soğuk ağda (ağda bantları), ılık ağda (şeker ağda), depilasyon makineları( epilatör), Cımbız, iplik gibi yöntemler depilasyona örnek verilebilir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.