Güzel Göğüsler İçin Egzersizler


Göğüslerimiz zamanla yıpranır ve formlarını kaybedebilirler .Bunu engellemek  için egzersiz yapmak  yararlı olacaktır.Egzersizlere önceleri haftada 3 kez yaparak başlayın,sonraları egzersizleri hergün yapabilirsiniz.böylece göğüsleriniz daha güzel görünecektir.

Egzersiz 1:

Bacaklarınızı kalça genişliğinde açarak durun. Bacaklarınız dizlerden hafifçe kırık olmalıdır.Her iki elinize de birer dambıl alın. Eğer dambılınız yoksa, 500 ml lik su dolu şişeleri de kullanabilirsiniz. Ağırlık kullanıyorsanız, 1-2 kiloluk hafif ağırlıkları tercih edin. Kollarınızı, omuz hizasında, düz bir şekilde öne doğru uzatın ve 2 saniye kadar pozisyonu koruyun.Kollarınızın rahat olmasına, çok gergin olmamasına dikkat edin.Başlangıç pozisyonuna dönün.10 tekrardan oluşan 2 set yapın.

Egzersiz 2:

Yüzüstü yere uzanın. Bacaklarınız bitişik ve düz olsun. Dirseklerinizi omuzlarınızın altına gelecek şekilde yerleştirin ve kollarınızın alt kısmıyla yerden destek alın. Ellerinizi kenetleyin.Vücudunuzu başınızdan topuklarınıza kadar düz tutarak yavaşça yerden kaldırın.Vücudunuz, dirsekleriniz, kollarınızın alt kısımları ve ayak parmaklarınızla düz bir hat oluşturmalı. Bu arada karın kaslarınızı da içeri çekmeyi unutmayın.Başınızı dik tutun. Başlangıç pozisyonuna geri dönün.10 tekrar yapın. Zaman içerisinde bunu kademeli olarak 20 ye çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.