Gözlerdeki Şişliği Önlemek


gözlerdeki şişliği önlemek

Sabahları şiş gözlerle uyanıyorsanız ve bu durumdan rahatsız oluyorsanız bazı önlemler alarak bundan kurtulabilirsiniz.Aldığını zyöntemlere rağmen gözlerinizde şişlik oluyorsa yapabileceklerinizde var tabiki.Hepsi için yazımıza göz atmanız yeterli.

Beslenme:Alkollü içeceklerden ve tuzdan uzak durun.Özellikle havuç, balkabağı, ıspanak, pazı, kereviz, maydanoz, dereotu, roka, kayısı, şeftali, kavun, et, balık ve yumurta gibi A vitamini kaynağı besinleri sofranızdan eksik etmeyin.Y

Uyku:Yeteri kadar ve elinizden geldiğince kaliteli yani deliksiz bir uyku uyuyun.Her gün 8 saatlik düzenli uyku göz sağlığı için çok yararlı. Her akşam aynı saatlerde uyumak yorgun gözleri dinlendiriyor. Özellikle yoğun tempoda çalışanların düzenli uyku uyumaları ve mümkünse öğle yemeğinden sonra gözlerini 5-10 dakika dinlendirmeleri gerekiyor.

Bakım:Yatmadan önce göz çevrenize nemlendirici krem yerine jel sürün.Çünkü jeller göz çevresini rahatlatır ve sıkılaşmasına yardım eder.Daha etkili sonuç için göz jelinizi buzdolabında tutarak kullanabilirsiniz.

Tüm bunlara rağmen gözleriniz şiş ise ;

Göz çevrenizde bir süre buz tutmak işe yarayabilir.

Patates dilimlerini 15-20 dakika gözlerinizin üzerinde tutmak fayda sağlar.

Antioksidan kremler de yararlı olur.

Bir tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika bekletin. Süzüp soğumaya bırakın. 2 makyaj pamuğunu çaya batırıp göz kapaklarınıza uygulayın. 10 dakika bekleyip, yıkayın.

Sorununuz kronikleştiyse ve ne yaparsanız yapın şiş gözlerle uyanmaktan kurtulamıyorsanız kalp-damar sistemini etkileyen sporlar yapın. Yürüme, koşma, bisiklet ve aerobik gibi sporlar, vücutta ödeme yol açan tuz ve toksinlerin atılmasını sağlıyor. Bu sporlar tüm vücuttaki şişliklerin giderilmesine yardımcı oluyor.

Şiş gözleri makyajla kamufle etmek için ten renginize uygun kapatıcıyı elmacık kemiklerinize kadar geniş bir bölgeye ince bir kat halinde sürün. Farınızı koyu renklerden seçin. Koyu renkli bir rimeli sadece üst kirpiklerinize sürün.

2 Cevaplar

  1. Anonim dedi ki:

    çok faydalı bir başlık olmuş sitenizi beğenerek takip ediyorum :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.