Göz rengine uygun göz makyajı


Makyaj yaparken en önemli detaylardan biride göz rengine göre makyaj yapmaktır.Makyajınızı göz renginize göre yaparsanız daha büyüleyici bakışlara sahip olursunuz.

Mavi Gözler İçin Öneriler:

Mavi gözlere sahipseniz eğer, göz farınız göz renginizden mutlaka ve mutlaka koyu tonlarda olmalıdır. Özellikle duman rengi mükemmel efektler oluşturmak istiyorsanız göz renginizden daha koyu olan göz farınızı siyah bir dokunuşla birleştirebilirsiniz.Parlak bir bakış mı istiyorsunuz? Gümüş, turkuaz veya küpe çiçeği rengi uygulayın ve bakışınızın ışığı çevrenizi aydınlatsın.

Yeşil Gözler İçin Öneriler:

Yeşil ya da ela renk gözleriniz mi var? Bu güzel gözleri kahverengi, derin haki rengi, kayısı, mor, erik ya da orman yeşili gibi tonlarla aydınlatmanız gerek. Ultra-Modern bir görünüme de sahip olabilirsiniz, altın, kireç-yeşil, açık yeşil veya parlak mor gölgeler kullanarak bunu başarabilirsiniz.Ela gözler için mor ve menekşe moru kullanılması gözlerinizin yeşil gibi gözükmesini sağlar.

Kahverengi Gözler İçin Öneriler:

Eğer kahverengi gözleriniz varsa onları vurgulamak için özellikle bakır, bronz ve kahverengi tonlarını kullanmalısınız. Ayrıca ceylan bakışlı gözler için, bej ve haki yeşil renkler ekleyebilirsiniz.Koyu mavi, pembe veya kireç yeşil uygulayarak farklılık yaratabilirsiniz. Sonuç olarak mavinin her tonları kahverengi gözlere mükemmel bir bakış sergiletir.

Klasik Görüntü İçin Öneriler:

Gözlerinize klasik bir görünüm vermek istiyorsanız laciver, kömür rengi ve gümüş renk bir ışıltı ekleyebilirsiniz. Toz mavi gölge uygulamanız kaş kemiğinizi vurgulayarak göz renginizin açılmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.