Göz Çevresi Bakımı


göz-çevresi-bakımı

Kırışıklıkların ilk olarak başladığı yerlerin başında göz çevremiz gelir.Göz çevresi  kırışıklıklarının derinleşme nedenlerinden bazıları ise günlük hayatta bilmeden yaptığımız yanlışlıklardır.

Göz çevresi  kırışıklıklarının artmaması ve derinleşmemesi  için yapılması gerekenler:

* Güneş gözlüğü takmak kırışıklıklardan kurtulmanın altın kuralıdır. Güneşe karşı durduğumuzda gözlerimizi kısıyor, gözlerimizi korumaya çalışıyoruz. Bu hareketler göz çevresinin çizgiler halinde büzüşmesine sebep oluyor. Bunu bir süre devam ettirdiğimizde yaşla birlikte kırışıklıklar boy göstermeye başlıyor. Yanlış bilinen başka bir konu da güneş gözlüğünün sadece yaz aylarında kullanılması. Sadece yaz aylarında değil kışın karlı havalarda da kullanmanız tavsiye edilir.

* Göz çevresini ileri geri ovuşturmak kırışıklılara davetiye çıkarıyor. Yorgunluk, makyaj temizlemek ve uykusuzluk beraberinde göz ovuşturmayı getiriyor. Ama bu yapılan en büyük yanlışlardan biri. Göz çevresi derisi ince olduğu için ovmak çizgilerin oluşmasına neden oluyor. Bayanlar göz makyajınızı çıkarırken sert hareketlerden kaçının. Temizleme sütü ile deriyi acıtmadan silin.

* Yatarken yüz üstü yatmak yastığın oluşturduğu izlerin zamanla kalıcı olmasını sağlayabilir. Yatma pozisyonun sırt üstü olması en sağlıklı olanıdır.

* Göz çevresi kırışıklıklarının oluşmasını beklemeden göz çevresi bakım kremi kullanmanızda fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.