Göz Altı Şişlikleri için Çözüm Önerileri

pek çok kadının şikayetçi olduğu göz altı  şişlikleri ya da torbaları farklı yollardan azalabilir veya tamamen geçebilir.Bunun için size doğal yollarla olabilecek bir kaç çözüm önerisi vereceğiz.

Göz altı torbalarına çözümler

Göz altı torbalarına çözümler

*Göz altı şişliklerinin bir nedeni göz altındaki yağların birikmesi nedeniyle oluşur bunu engellemek için yapılması gereken şey yeşil çay kullanabilirsiniz içerisindeki antioksidan sayesinde göz altındaki şişliklerin giderilmesinde çok faydalıdır.

*Göz altı şişliklerinin giderilmesinde işe yarayan bir başka şey göz altlarınızı soğuk tutmaktır. Göz altlarına soğuk salatalık koymak göz altları için çok işe yarar ve  göz altları gayet güzel görünür ve şişlik daha azdır.

*Patatesleri soyup dilimledikten sonra gözlerinizin üzerine koyun. 15 dakika beklettikten sonra gülsuyu ile gözlerinizi yıkayın.

*1 tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika bekletin. Süzdükten sonra soğumaya bırakın.2 parça pamuğu çaya batırıp göz kapaklarınıza sürün ve 10 dakika bekletip yıkayın.

*2 çay bardağı suyu kaynatın ve ocaktan alıp içine 2 yemek kaşığı fındık yaprağı döküp demlemeye bırakın. Demlenen suyu süzün ve buzdolabına kaldırıp soğutun. Bu soğumuş olan suyun içine 2 parça pamuğu koyup, pamuk suyu iyice çektikten sonra biraz sıkıp gözlerinizin  üzerine bu pamukları koyup,10 dakika  bekletin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.