Evde manikür nasıl yapılır

          Eller asaletin simgesidir derler,öyle ya da değil ellerimizin güzelliği önemlidir.Ellerimizi ise ön plana çıkaran bakımlı tırnaklara sahip olmaktır.Bakımlı tırnaklar ise manikür ile mümkün olur,bu nedenle size evde manikür nasıl yapılır anlatayım istedim

  1. Tırnaklarınızın inceliğini göz önünde bulundurarak tırnak yapınıza uygun bir törpü seçin. Tırnaklarınızı; aşağıdan yukarı doğru nazik hareketlerle törpüleyin.
  2. Ellerinizi iyice yıkadıktan sonra orta derinlikte bir kaba sıcak sabunlu su koyun,içine biraz saç kremi de ilave edebilirsiniz. Tırnaklarınızı bu suyun içinde 5 dakika bekletin vekKürdan yardımıyla tırnaklarınızın içini temizleyin.
  3. Tırnak etlerinizi kesiyorsanız; kesime hazır hale getirmek için tırnak eti yumuşatıcısı ürünlerden faydalanın. Ekonomik çözüm olarak bebe yağını pamuk yardımıyla tırnak etlerine sürebilirsiniz.Vazelin de tercih edebilirsiniz.
  4. Tırnak eti temizleyici makas yardımıyla; yumuşamış tırnak etlerini ve şeytan tırnaklarını fazla derine inmeden kesin.Ellerinizi yıkayıp,kurulayın.Ellerinizi ve tırnaklarınızı nemlendirmek için yoğun nemlendirme özelliği olan kremi; tırnaklar, parmaklar, avuç içi ve parmak aralarına masaj yaparak yedirin.
  5. Renkli ojenin kalıcı olması ve pürüzsüz sürülmesini sağlamak için bir kat tırnak cilasını tırnaklarınıza sürün ve kurumasını bekleyin.
  6. Sezonun modası ve stilinize uygun renkte ojeyi seçin, bakımlı tırnaklarınıza sürüp ellerinizin güzelliğini ön plana çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.