Dökülen Saçlar için Bitkisel Çözümler


Saç bakımı

Saç bakımı

Kişilerin dış görünüşlerindeki en önemli unsurlardan bir tanesi saçlardır ve hangi sebeple olursa olsun saçları azalması ya da kaybı kişi de benlik duygusu kaybına sebep olabilir. Ayrıca saçların azalması, dökülmesi ya da tamamen olmaması kişilerde sosyallikten uzakta kalmak gibi psikolojik sorunlara da neden olabilir.Bu nedenle sizlerle saçlarının daha canlı olmasını sağlayacak ve saç dökülmelerini önleyecek bitkisel formülleri paylaşıyorum.

Saç Dökülmeleri için:

Özellikle saç dökülmelerinde kullanılan en eski metodlarıdan biri olan menekşe, saça eski canlılığını kazandırır. Sadece saç dökülmelerinde değil,saçlarınızın canlı ve sağlıklı olması için de menekşe yağından faydalanabilirsiniz.

Bir çorba kaşığı susam yağını, iki çorba kaşığı menekşe yağı ve bir yumurta sarısıyla karıştırıp saç diplerinize sürün. Dökülen saçlarınız yeniden canlandıracak bu karışımı  haftada 2 defa saçınıza uygulayın ve 1 saat bekleyip yıkayın.

Yıpranmış ve dökülen saçlar için:

40ml. hintyağı ile 20ml. tatlı badem yağını karıştırıp benmari usulü (buharda) ısıtın. Isınan bu karışımı saç diplerinize ve uçlarına iyice yedirip bir saat bekletin ve yıkayın. Son durulama suyuna (1 litre) 5 damla badem yağı damlatın ve 1 çorba kaşığı da elma sirkesi ekleyiverin. Bu su ile saçlarınızı durulayın. Badem yağı sirke ile dengelendiği için, bitlenmeyi önler. Saçlarınız pırıl pırıl ve yumuşak olur. Saç dökülmeleriniz de bu yağ bakımını uyguladıkça ortadan kalkacaktır.Bu formülü 2 hafta da bir uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.