Daha Hacimli Saçlar İçin Öneriler

İnce telli saçlar sönük durur ve çabuk elektriklenir.İnce telli saçlar genetik miras olarak bizlere kalmıştır.Hacimsiz ve elektriklenen saçların hacimli görünmesi ve elektriklenmemesi için dikkat etmeniz gerekenleri yazımızda bulabirsiniz.

Hacimli saçlar

Saçlarımıza hacim kazandıracak ve elektriklenmeyi önleyecek öneriler:

Ürünlerin üzerini mutlaka okuyun ve doğru ürünü alın:

Ürünlerin içerik listesinde polyquaternium maddesinin olup olmadığına bakın. Bu hafif polimerler,  ince saç telini kalınlaştırıyor. Pürüzsüzleştirici ve düzleştirici ürünlerden ise uzak durun.

Saçlarınızı  nemlendirin:

Karışan saçları açmak için sadece kulak hizasından uçlara kadar saç kremi uygulayın. Saç uzmanı Philip Kilngsley, saç kremine gerek kalmadan düğümleri açmak için, duşa girmeden önce saçlarınızı taramanızı öneriyor.

Saç köpüğünden yararlanın:

Uzmanlar dolgunluk için saç köpüğünün mutlaka gerektiği konusunda hem fikir. Fruit Kicks’inki gibi golf topu büyüklüğünde bir miktar köpüğü, saç henüz nemliyken köklerine uygulayın ve ardından uçlara kadar tarayın.

Saçlarınızda dalgalar yapın:

Fönü orta ısıya ayarlayarak, başınızı öne eğin ve saçınızı kurutun. Sonra saçınızı geriye doğru atın ve bir fırça yardımıyla sadece uçları düzeltin. Hacim kazandırmak için saçı yatay bir şekilde ince tutamlara ayırın ve orta kalınlıkta bir maşaya sarın.

Elektriklenme:

Nedeni: Saç, havadaki nemi hapsettiği zaman elektriklenir. Saç telinin dış yüzeyi pürüzlü ve parça parçaysa, su moleküllerinin içeri sızarak korteksi genişletmesi daha kolay olur.

Çözüm:Nemsizliği giderinDuşta saçınızın yeterince nem kazanmasını sağlarsanız, gün boyu havadaki nemi emmesine engel olursunuz.

Saçlarınızı iyice  kurutun:

Saçınızı, kıl uçlarında minik toplar olan bir fırçayla kurutun. Bunlar ısıyı emerek saçı daha hızlı düzleştirir. Nemli saç elektriklenmeye daha fazla meyillidir. Kurutma işlemini gereğinden daha erken sonlandırmayın.

Saçlarınızın şeklini sabitleyin:

Bir damla silikon bazlı serumla, saç telindeki boşlukları doldurun ve nemin içeri girmesini engelleyin. Kerastase Oleo-Relax gibi üzerinde ‘parlaklığı verir’ ya da ‘anti-frizz’ yazan ürünler silikon içerir. Ürünü avucunuzda ısıtın ve ortadan uçlara kadar parmaklarınızla saça yedirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.