Cilt bakımında doğru bilinen yanlışlar


Günümüzde cilt bakımı herkes için önemli,ama tabi doğru yapılan bir bakımla ancak cildimizi koruyabiliriz.Bunun için şimdi doğru bildiğimiz yanlışlarımıza göz atalım ve doğru olanlı yapmaya başlayalım.

    1. Yüzümüzü suyla yıkadığımızda toniğe ihtiyacı yok sanıyoruz,ama suyun Ph derecesine bağlı olarak cildiniz zarar görüyor.Çünkü cildin Ph seviyesi 5,5 ,suların Ph seviyesi 9-9,5 olabiliyor bu da cildezarar veriyor.Bu yüzden kendinize uygun bir tonik alın ve onu mutlaka kullanın.
    2. Gece ve gündüz kremlerinin farklı olması gerekir diye düşünmeyin ,çünkü eğer cilt probleminiz yoksa cilt tipinize uygun kremi gece de gündüz de kullanabilirsiniz.
    3. Ürün kullanırken çok sürmenin iyi olduğunu düşünmeyin,gerektiği kadar ürün kullanın,yoksa fazlası ciltte birikir ve gözenekleri tıkar.
    4. Vazelin  ve bebek yağının iyi bir nemlendirici olduğu da yanlış,bebek yağı bebeklerin nemli cildine sürülüp nemi hapsederek işlev görür kuru cilde sürerseniz nem üretimini durdurur.Eğer cildiniz çok kuruysa havuza ve denize girmeden önce nemlendiricinin üzereine vazelin sürebilirsiniz .Aksi takdirde vazelinde cildin nem üretmesine engel olur.
    5. Göz kremi tüm göz çevresine sürülüyor sanıyorsunuz,ama kullandığınız göz kremi tüm göz çevresi içinse akşamları tüm göz çevrenize uygulayın,değilse tüm gözçevrenize sürdüğünüzde şiş gözlere sahip olursunuz.Ayrıca  göz kremini gündüzleri sadace gözünüzün altına sürün yoksa göz makyajınızın çizgi çizgi görünmesine sebep olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.