Cildinizin Canlı Görünmesi


Cildinizin görüntüsü sizin zindeliğiniz ve sağlığınız ile ilgili ipuçları verir. Canlı ve sağlıklı bir cilt sizi iyi gösterir ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.Bu nedenle cildinizi korumalısınız.bunun için size birkaç ipucunu verelim:

*Bol bol su için… Su cildinizi temizler ve nemlendirir. Yüzünüz sabah ve akşam yatmadan önce olmak üzere günde iki kere yıkayın. Cildinizi temizledikten sonra canlandrıcı ve nemlendirici uygulayın. Canlandırıcılar cildinizin yağ dengesini korur ve makyaj temizleme sonrasındaki olumsuz etkileri giderir.

* Nemlendiriciler yağlı cilde sahip insanlar için de yararlıdır. Cilt tipinize en uygun nemlendiriciyi alabilirsiniz.

*Güneşten korunun. Güneş cildinizi kırıştırır, kurutur, lekelere, benlerin büyümesine neden olur. Cilt kanserlerinin çuğu güneş sebebiyle ortaya çıkar. Dışarı çıkmadan önce her zaman en az 15 SPF koruma faktörlü koruyucular kullanın.

*Cilt problemleriniz varsa bir cilt uzmanına başvurun. Cildiniz mükemmel olmayabilir. Akne, sivilce, kuruluk, lekelenme gibi sorunlarınız varsa profesyonel bir cilt uzmanıyla görüşün.

* Kontrollü ve sağlıklı beslenin. Kızarmış ve yağlı yiyeceklerden uzak durun.

*Kendinize özen gösterin. Hayatınız çok yoğun olabilir ancak cildinize de vücudunuzun diğer bölümleri gibi özen göstermelisiniz.

* Cildinizdeki değişiklikleri yakından takip edin. Farklı belirtiler cilt kanseri olabilir. Bu tür bir şüpheniz olursa doktora görünmenizde yarar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.