Cildinize göre makyaj renkleri


Bayanlar makyajınızı yaparken cilt tipinizi bilmeniz ve buna uygun bir makyaj yapmanız gerekiyor. Makyajınız cilt renginize uygun olmazsa görüntünüz istediğiniz gibi olmaz.bunun için birkaç önerimiz var.

Açık ten

Açık pembe tonlarındakş allıklar çok açık tenin solgun görünümünü düzelterek sağlıklı ve enerjik gösterir. Şeftali, toprak tonlarındaki farlar gözlerinize canlılık katar. Dudaklarınızda ise canlı renkler kullanabilirsiniz.

Orta ten

Sarı bazlı fondötenleri tercih edebilirsiniz. Doğal tonlardan fazla uzaklaşmadan sütlü kahve, bej, ağaç yeşili gibi far renklerini de deneyebilirsiniz. Elmacık kemiklerinizde şeftali tonlarından allıklar cildinize renk katacaktır.

Buğday ten

Buğday tenler birçok farklı rengi birlikte taşıyabilir. Pastel tonların yanı sıra canlı ve parlak far renklerinin de bu cilt rengine çok yakışacağını söylüyor. Karamel, böğürtlen, kırmızı tonları ve tarçın renklerini dudaklarınızda rahatça kullanabilirsiniz.

Esmer ten

Işıltılı altın ve bakır tonları size çok yakışacaktır. Dudaklarınızda doğal bir görünüm istiyorsanız bej tonlarında ruj ya da dudak parlatıcıları, daha canlı renkleri seviyorsanız kiremit, böğürtlen ve şarap tonlarında kremsi renkleri tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.