Brezilya Fönü


Brezilya fönü son zamanlarda bayanlar arasında sıklıkla kullanılan ve saçların parlak ve uzun süreli olarak düz kalmasını sağlayan bir yöntem.Adından da anlaşılacağı gibi bu saç yapma şekli Brezilya’da ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılmıştır.

Brezilya fönü nasıl bu şekilde etkili oluyor,derseniz?Bu da saçların yapısında bulunan keratinin saçlara fön sırasında yüklenmesiyle olmaktadır.Çünkü saç yapısındaki keratinin eksikliğinde saçlar mat,cansız ve kabarık görünürler,bu eksiklik fönle giderilerek saçların canlı,parlak ve düz olmasını sağlıyor.

Brezilya fönü

Brezilya fönü en hassas saç tiplerine dahi güvenle uygulanabilmektedir.Saçların cansız ve mat görünmesini engellemekle birlikte saçlara botoks etkisi yaparak saçların sağlıklı ve düz kalmalarını sağlar.Saçlar boya,röfle  gibi işlemlerle yıpranır ve bu işlemlerden sonra sağlıklı bir düzleştirme yolu olmakla birlikte aynı zamanda saçlar için bir tedavi şeklidir.

Brezilya fönü yaklaşık olarak 2 saat gibi bir sürede uygulanmakta ve saç tipine bağlı olarak 3 ile 6 ay kadar saçlarda kalmaktadır.

Brezilya fönünün avantajları:

Brezilya fönü ile saçlara keratin yüklenerek yıpranmış saçlara bakım da yapılmış olmaktadır.Ayrıca gür ve zor şekil alan saçlar kolayca şekle girmekte bayanlar için saç yapımı zaman kaybı olmaktan çıkmaktadır.Ayrıca ekonomik olarak ta sürekli saçını yaptırmak zorunda kalmayan kadınlar için avantaj sağlamaktadır.

Brezilya fönü saçları yakar mı?

Brezilya fönü doğru şekilde uygulandığında teknik olarak saçlara hiçbir zarar vermez;aksine saçların bakımını yapar ve daha sağlıklı ve düz olmalarını sağlar.

Brezilya fönü saçlar uzayınca bozulur mu?

Saçlarınız fazla kıvırcık ise Brezilya fönünden sonra aralarda saçlarınıza tip fön çektirmeniz saçlarınız şık görünmesi ve kullanım açısından sizlere kolaylık sağlayacaktır.Saç tipinize göre 3-6 ay arası kalıcı olan fön bu sürenin bitiminde bitecek ve saçlarınız eski haline dönecektir.

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.