Brezilya Fönü Nasıl Çekilir?


Brezilya fönü saçların 3 ile 6 ay arasında daha sağlıklı,parlak ve düz olmasını sağlayan bir sistemdir.Saçlara saçta bulunan keratin yüklemesi sayesinde bakım yaparak saçların düz görünmesini sağlayan Brezilya fönü günümüzde bayanların sürekli fön çektirmek zorunda kalmadan saçlarının daha sağlıklı bir şekilde uzamalarını sağlayarak ,aynı zamanda zamandan da tasarruf etmelerine olanak tanır.

Brezilya fönü nasıl çekilir?

Brezilya fönü nasıl çekilir?

  1. Saçlar sodyum ve Sls’den arındırılacak biçimde bu maddeleri içermeyen bir şampuan ile yıkanıp işleme hazırlanır.Bu aşamada saç kremi kullanılmamalıdır.
  2.  Saçlar fön makinesi ve fırça yardımı ile kurutulur, eğer saçlar dalgalı veya kıvırcık ise saçlar kurutulduktan sonra saç düzleştirici yardımı ile düzleştirilirse daha etkili olacaktır.
  3. Belirli bir miktar Brezilya Fönü Keratini saça sürülerek yediririlir.
  4. Saçlar kullanılan ürüne bağlı olarak 20-40 dakika arasında strech film ile sarılmak sureti ile bekletilir.
  5.  Bekleme süresi bittiğinde saçlar yeniden fön makinesi ve fırça yardımı ile kurutulup fönlenir.
  6. Fönlenen saç incecik tutamlara ayrılarak dikkatli bir biçimde 230 derece düzleştirici ile preslenir.
  7. Ürünün bekleme süresi boyunca bozulan yerlere her gün düzleştirici ile rotüş yapılır.
  8.  Bu süre zarfında saçlar nemden korunmalı, saçlar hiçbir şekilde toplanmamalı ve kulak arkasına sıkıştırılmamalıdır.
  9.  Kullanılan ürünün bekleme süresi bittikten sonra saçlar yine Sodyum ve Sls içermeyen bir şampuan ile yıkanır ve işlem tamamlanmış olur.
  •                                                       Brezilya fönü nasıl  daha kalıcı olur?

Brezilya fönü çekildikten sonra kullanılan şampuanların sodyum ve Sls içermemesi fönün kalıcı olması açısından önemlidir.Ayrıca saçların sıcak su ile yıkanmaması fönün kalıcılığı açısından önemlidir.Bir de Brezilya fönü uygulanan saçlar havuz sularının kimyasallarından korunmalıdır.

Brezilya fönü ile Defrize saç arasındaki fark nedir?

Defrize saç kalıcı saç düzleştirme yöntemidir ve bu yöntemde kimyasal maddeler kullanılmaktadır.Oysa Brezilya fönünde    saçın doğal maddesi olan keratin yüklemesi ile saçlar düzleştirilmektedir.Bu nedenle Brezilya fönü Defrize saç yöntemine göre çok daha güvenlidir.Ayrıca Brezilya fönü ise saç tellerini, balmumu, silikon ve keratin katmanı ile kaplayarak hem hasar görmüş saçları tamir etme hemde saçları düzleştirme ayrıcalığına sahip bir uygulamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.