Bitkisel Yağlarla Evde Cilt Bakımı


Cilt bakımında bitkisel yağlar

Cilt bakımında bitkisel yağlar

Sevgili hanımlar evinizde bitkisel yağlarla cildinize bakım yaparak ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz. Hem bitkisel ürünlerle yapacağınız cilt bakımının cildinize zarar verme olasılığı daha azdır. Ayrıca bitkisel yağlarla yapacağınız cilt bakımı sizin için daha da  ekonomik olacaktır.Önemli olan hangi yağı hangi cilt tipinde kullanacağınız bilmektir.

Gül yağı:

Hassas ve alerjik bir cilde sahipseniz bu tip ciltlerin güvenle kullanabileceği bitkisel yağlardan biri gül yağıdır. Cildinizi derinlemesine temizlerken ayrıca sıkılaştırıcı özelliğiyle daha gergin bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.

Kakao yağı:

Kakao yağı gebelik sırasında meydana gelen cildinizdeki çatlaklara en etkili çözümlerden biridir.Ayrıca yoğun nemlendirici bir özelliğe sahiptir cildinizde kuruluğu giderir ,dudaklarınızın çatlamasını önler.

Papatya yağı:

Papatya yağının cildinize daha parlak ve daha sağlıklı bir görünüm veriyor.Özellikle hassas bir cilde sahipseniz papatya yağı cilt bakımında size çok iyi bir yardımcı olacaktır.

Limon yağı:

Limon yağı cildinizde bulunan siyah noktaların temizlenmesinde kullanabileceğiniz limon yağı yeni siyah noktaların oluşmasını engeller.Yağlı cilt tipleri için arındırıcı ve yağ dengesini düzenleyen biz özelliği vardır.

Fındık Yağı:

Kuru ve yıpranmış ciltlerde kullanılır. Doğum öncesi ve sonrası oluşan deformasyonların oluşumunu azaltır. Varis ve saç kırana iyi gelir. Selülit ve karın bölgesi çatlaklarında faydalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.