Bitkilerle Normal Cilt Bakımı


Normal ciltler için bakımlar

Normal ciltler için bakımlar

Cilt bakımında çeşitli ürünlerden faydalanırız, ama önemli olan cilt tipimizi bilmek ve cilt tipimize uygun bakımları yapmaktır ve cilt bakımında en çok yarar sağlayan ve yan etkisi olmayan bitkisel çözümlerden yararlanabilir.

**Kabuğu soyulan bir elma ince rendelenir ve 1 yemek kaşığı dolusu krema ile iyice karıştırılır.Yüze, boyuna ve dekolteye uygulanır ve 10 dakika etkilemeye bırakıldıktan sonra ılık suyla durulanır.

**1 çay kaşığı glikoz, 10cl sirke, 1 yumurta sarısı iyice karıştırıldıktan sonra, 40cl ayçiçek yağı eklenerek, krem kıvamı alana kadar karıştırılır. Bir cam kaba koyularak soğukta saklanır. hazırlanan bu kremle nemlendirilen pamukla, deri dairesel hareketlerle iyice temizlenir ve ılık suyla yıkanır.

**100cl gül suyu hafifçe ısıtılır, 25 gr süttozu ve 1 yemek kaşığı çiçek balı eklenerek iyice karıştırıldıktan sonra, 30gr badem yağı eklenir ve yine iyice karıştırılır. Cam bir kapta, soğukta saklanır. Bu karışım ile deri iyice ovulur ve daha sonra yumuşak ıslak bir bezle veya pamukla temizlenir.

**2 yemek kaşığı krema, 1 yemek kaşığı çiçek balı ile karıştırılır ve mayonez kıvamı alana kadar ayçiçek yağı eklenerek iyice karıştırılır. Akşamları maske olarak 10 dakika süreyle yüze uygulanır. Sonra yüz ılık suyla iyice yıkanır.

**1 orta boy salatalık, kabuğu soyulduktan sonra robottan geçirilir ve sonrasında tülbentten geçirilerek 1/2 limonun suyu, 25 gr badem yağı ve 50cl havuç suyu eklenerek iyice çalkalanır. Akşamları bu sıvı ile nemlendirilen pamukla deri iyice temizlenir. Kullanımdan önce çalkalanmalıdır.

**2 orta boy havucun suyuna, 1 yumurta sarısı ve 1 kahve kaşığı ayçiçek yağı karıştırılarak iyice çalkalanır. Deri bu sıvıyla ovulur ve 15 dakika cilt bu karışım sürülerek bekletilir  Daha sonra ılık suyla yıkanır.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.